خرید بک لینک از فروشگاه ساز 8 لوگو دیزاین خرید چراغ قوه چراغ قوه RL 330 T6 چراغ قوه
حذف در پنل کاربری [X]
فیشینگ چیست؟

فیشینگ چیست ؟

هکرها برای به دست آوردن اطلاعاتی که میخواهند از روش های زیادی استفاده می کنند و هر کدام که کار آمد باشد از آن استفاده می کنند و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا می کنند .

به عبارت ساده‌تر وقتی شخصی سعی می‌کند شما را فریب دهد تا اطلاعات شخصی‌تان را در اختیارش بگذارید، یک حمله فیشینگ اتفاق می‌افتد.

فیشینگ به نوعی دزدی آنلاین ولی با نقاب رسمی و تائید شده می باشد که معمولا قربانیان این نوع هک ظاهر گرافیکی آن است که به عنوان مثل هکراها برای دست آورد اطلاعات درخواستی با ارسال ایمیل یا پیام از طریق پیامرسانهای اجتماعی مثل نرم افزار واتس اپ وتلگرام و غیره پیامهایی کاملا مشابه به سایت منبع اطلاعاتی از شما را میخواهند که معمولا اگه وارد لینک قرار داده شده شوید سوالاتی از شما می خواهند که در جواب به این سوالات باعث لو رفتن اطلاعات شما می شود و هکر به راحتی می تواند اکانت و حساب شما را در اختیار بگیرد .

وب سایت های محبوب اجتماعی، بانک ها، درگاه های پرداخت آنلاین و یا حتی مدیران IT معمولا طعمه های phishing قرار می گیرند. سایت Aol.com اولین وبسایتی است که در معرض حمله فیشینگ قرار گرفته است. همچنین سازمان هایی مثل paypal و epay با حملات فیشینگ مواجه شده اند. RSA مربوط به سال ۲۰۱۲ گزارش کلاهبرداری های آنلاین را نشان می دهد که به طور متوسط در هر ماه ۳۳،۰۰۰ حملات فیشینگ صورت گرفته است.

برای جلوگیری از فیشینگ چه کارهایی باید انجام داد؟

  • اگر ایمیل یا پیامی در شبکه های اجتماعی یا پیام رسانها دریافت کردید و مشکوک بود و از شما اطلاعات شخصی را خواست حتما ایمیل ارسال کننده را بررسی کنید که ایمیل رایگان نباشد .
  • نام خود را در ایمیل ها جستجو کنید، معمولا هکرها بدلیل اینکه اطلاعات واقعی شما را نمی دانند، نام شما را درمتن ایمیل مورد خطاب قرار نمی دهند. معمولا از نام های عمومی مانند کاربر یا مشتری یا کاربر گرامی استفاده خواهند کرد.
  • هکرا برای اینکه شما را مجبور به عمل انجام شده قرار دهند همیشه از جملاتی مثل “در صورت عدم پاسخگویی حساب شما مسدود می شود” و مانند اینها استفاده می کنند .
  • لینک موجود در ایمیل را حتما قبل از باز کردن بررسی کنید که مربوط به یک منبع رسمی باشد .
  • برای امنیت بیشتر می توان از نرم افزار های آنتی فیشینگ استفاده کنید .